Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Za nami 4 miesiące wytężonej pracy, licznych spotkań, atrakcyjnych warsztatów, rozmów, uśmiechów i niezapomnianych wrażeń. Za chwilę odbędą się ostatnie z 36 godzin warsztatów plastycznych realizowanych w ramach Projektu „Chwyć komórę, nakręć kulturę!” organizowanego we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach w ramach Programu dotacji Fundacji Orange.
Podczas warsztatów plastycznych powstało 19 niezwykłych dzieł malarskich, tworzonych przez międzypokoleniowe grupy rodzinne. I jakkolwiek wartość ich pracy jest niezwykle wysoka, tak najcenniejszym wydaje się to, co zadziało się pomiędzy Uczestnikami podczas procesu twórczego. Inspirujące wymiany zdań, wypracowywanie wspólnego punktu widzenia, współpraca i negocjacje – wszystko na międzypokoleniowej płaszczyźnie, która w toku całego projektu wzmacniała to, co najważniejsze – dialog i porozumienie.
Tym samym udało nam się zrealizować główny cel tej inicjatywy jakim było zwiększenie uczestnictwa w kulturze dzieci, młodzieży i osób dorosłych dzięki zawiązanemu dialogowi międzypokoleniowemu. Dialog ten zaistniał poprzez wspólną realizację zadań zaplanowanych w projekcie polegających na: transferze wiedzy na temat śląskiej kultury i tradycji, integracji społecznej, rozwoju kompetencji artystycznych i społecznych oraz próbie łączenia obyczajowości śląskiej z nowoczesnością technologiczną. Użycie urządzeń mobilnych posłużyło rejestracji przebiegu projektu oraz pozwoliło utrwalić tradycje Śląska dla kolejnych pokoleń.
Owoce pracy 66 osób będzie można podziwiać podczas uroczystej GALI podsumowującej Projekt, która odbędzie się 12 grudnia 2014r., o godz. 18:00 w Dziale „Zawodzie” (ul. Marcinkowskiego 13).
W programie:
- wernisaż wystawy 19 dzieł malarskich,
- wernisaż fotografii Anny Lewańskiej,
- wernisaż prac malarskich Zdzisława Majerczyka,
- projekcja pełnometrażowego video – reportażu,
- konkursy rodzinne,
- uroczyste wręczenie certyfikatów,
- atrakcje i niespodzianki.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, aby zobaczyli na własne oczy czego dokonały międzypokoleniowe grupy Uczestników, ile radości towarzyszyło ich pracy i jak łatwo można doświadczyć pozytywnej energii, która wytworzyła się w trakcie projektu!